Найкращі ноутбуки бізнес-категорії

Ноутбук – це можливість працювати будь-де, будь-коли: дома, на парах в інституті, в офісі, у кафе та у відрядженні. Без компактного, портативного комп’ютера абсолютна більшість фрілансерів, власників великого та малого бізнесу не можуть уявити свою працю. Пристрій допоміг спростити й зробити зрозумілими стандартні дії, пов’язані з плануванням та розподілом завдань, обліковою та звітною роботою.

Як підібрати ноутбук бізнес-класу

У 2021 році серед великої кількості ноутбуків доволі складно знайти модель, яка буде підходити під конкретні, індивідуальні цілі. Сучасні зразки пристрою різняться між собою функціональними характеристиками та якістю заліза. Для спрощення пошукової роботи визначте сферу експлуатації ноутбуку.

  • Ноутбук для виконання чи повторного огляду звітної роботи. Якщо всі завдання пристрою полягають у створенні Excel-таблиць, Word-документів, написанні листів та перегляді інтернет-сторінок – модель з мінімальною комплектацією, 4—6 ГБ оперативної пам’яті вам підійде. Але не варто звертати увагу на найдешевші ноутбуки. Пристрій до 10–12 тис. грн через декілька місяців починає виконувати прості процеси довго та некоректно.
  • Ноутбук для IT-фрілансу або малого бізнесу. Коли ваша робота безпосередньо пов’язана з програмами для компіляції коду чи створенням 3D-фігур, фоторедагуванням та монтажем – варто задуматися о купівлі професійної техніки. Краще за все приділити увагу продуктам компаній, які з самого початку спеціалізувались на виготовлені малогабаритної техніки. Однією з таких є фірма Apple. Зі свіжих машин заслуговано виокремлюють Макбук Про 2020 та дешевший варіант – Макбук Air того ж року.
  • Ноутбук для онлайн-роботи з командою. Багато підприємств, у зв’язку з епідемією COVID-19, значну частку мозкових штурмів та планерів перенесли у цифровий простір. Для роботи з іншими людьми через інтернет став би у пригоді ноутбук з камерою та мікрофоном. Пристрої звуко- та відеозапису і так є на більшості ноутбуків, але варто загострити увагу на якості цих двох систем. Якщо ви завсідник Zoom чи Skype, краще придивіться до моделей з якісною камерою та мікрофоном, бо є вірогідність додаткової покупки одного з пристроїв вже за півроку.
  • Ноутбук для відряджень або роботи у відпустці. Головна особливість пристрою для цього завдання – підвищена автономність, тобто наявність батареї зі збільшеною кількістю активних часів, а у більш бюджетних моделях – з економічним використанням заряду. Також більшість ноутбуків подорожнього типу доволі легкі та відрізняються крихітним розміром екрану, тачпаду та клавіатури. Якщо є така можливість, бажано провести невеликий тест-драйв для розуміння, чи буде комфортно працювати за таким пристроєм.

Варто зауважити, що ідеальних моделей не існує, як би гарно вам не рекламували той чи інший ноутбук. Потрібно навчитися розставляти індивідуально цільові пріоритети і жертвувати портативністю заради продуктивності, автономністю заради комфорту, бюджетністю заради якості та навпаки.

Comments

.,.,.,.